Potrzebna mi jest pilnie pożyczka na operację – szukam pieniędzy

Ostatnio postanowiłam, że nie ma na co dłużej czekać – zrobię sobie upragnioną operacje. Nie tam żadną plastyczną, chociaż też będzie to niejako zabieg upiększający. Od dawien dawna mam bardzo dużą wadę wzroku. Jak byłam mała wszystkie dzieci się zawsze ze mnie wyśmiewały, bo nosiłam okulary z grubymi szkłami. Dziś jest trochę lepiej, nie tylko ja, ale i moje okulary przeszły sporą metamorfozę. Jednakże Ci, którzy mają zdrowy wzrok nie zdają sobie sprawy z  tego, jak bardzo uciążliwe jest życie, kiedy nie widzi się dobrze tego, co jest przed nami. Najgorzej jest kiedy okulary zmuszona jestem ściągnąć – na przykład na basenie. Wzrok mam na tyle slaby, że nie widzę zbyt wiele ponad to co na wyciągnięcie dłoni.

Oszczędziłam trochę pieniędzy. Pracuję, odkładam więc co miesiąc. Trochę się tego uzbierało. Nie wystarczy na całą operację, ale postanowiłam, że nie będę czekać. Zrobię laserową korekcję wzroku już teraz, później pozostanie mi spłata pożyczki. Nie powinnam mieć większych problemów  z dostaniem pożyczki gotówkowej, ze spłatą także. Właściwie tego pierwszego mogę być już pewna, bowiem udałam się do banku i po wypełnieniu wielu formularzy, przedstawieniu stosu papierków i zaświadczeń otrzymałam pieniądze, które przeznaczę na operację. Także pożyczka już jest. Teraz właściwie została mi już tylko operacja i spłata rat, bo zadłużyłam się na siedem lat.

Oczywiście rozważałam też inne alternatywy – pożyczenie pieniędzy od rodziców, znajomych, instytucji pozabankowych oraz niezwykle popularne ostatnio pożyczki społecznościowe lub kredyty bez bik. Jednakże do tych ostatnich jakoś nie byłam do końca przekonana. Nie wiem czy pożyczki od osób prywatnych zaciągane w sieci są bezpieczne. Nie wiem czy taka pożyczka byłaby lepsza niż ta, którą otrzymałam z banku. Ale może już tak jest, że najbardziej człowiek boi się nieznanego. A z pożyczką społecznościową do tej pory nie miałam styczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*