Jak obliczyć zdolność kredytową? – kalkulator kredytowy

Banki pożyczają klientom tyle pieniędzy na ile ich stać. To znaczy taką kwotę jaką są w stanie spłacić terminowo wraz z odsetkami. Mowa tutaj o zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Banki w celu ustalenia zdolności kredytowej stosują różnego rodzaju analizy finansowe-mniej lub bardziej skomplikowane.

Przykładowo szukając wymarzonego mieszkania na danym rynku chcielibyśmy już wcześniej znać nasze możliwości aby skupić się na ofertach z odpowiednimi cenami. Wielu z nas myśli, że zdolności kredytowej nie da się sprawdzić bez wizyty w banku. Jednak w Internecie można znaleźć bardzo wiele poglądowych kalkulatorów zdolności kredytowych.

Tak naprawdę wyniki obliczeń tych prostych kalkulatorów mogą znacząco odbiegać od rzeczywistych wyników analiz bankowych. Internetowy kalkulator może posiadać do wypełnienia takie pola jak: miesięczny dochód netto na rodzinę, ilość osób w gospodarstwie domowym, miesięczne koszty utrzymania rodziny, kwota dotychczasowego zadłużania w banku itp. Nasza realna zdolność kredytowa może także być inna w poszczególnych bankach-wszystko zależy od poziomu ryzyka jakie jest w stanie zaakceptować kredytodawca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*