Kto oferuje kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Często się zdarza, że potrzebujemy szybko większej ilości gotówki. Bo to, że zawsze potrzeba nam pieniędzy i zawsze jest ich za mało to normalne. Ale gdy pojawiają się większe wydatki lub rozważamy kupno mieszkania czy samochodu, wtedy musimy wziąć pod uwagę kredyty lub pożyczki. Najpierw myślimy nad poważniejszym kredytem, na mieszkanie. Ale wiadomo, że to będzie dla nas obciążenie na kilka lat. Dlatego wiele osób, szczególnie młodych, zaciąga najpierw najróżniejsze kredyty na inne rzeczy- a to na samochód, na komputer, laptopa, wesele, potem chrzciny dla dziecka. Dochodzi do tego, że pożyczka goni pożyczkę, a kredyty są zaciągane jeden po drugim.

W końcu pojawia się sytuacja, że trzeba wziąć jeden kredyt, aby spłacić poprzednie. Wiele osób wpada w pułapkę i wciąż bierze jakieś pożyczki.

Warto wówczas zobaczyć na czym polegają kredyty konsolidacyjne i dobra konsolidacja kredytów. W ich wypadku banki lub inne instytucje finansowe łączą wszystkie zaciągnięte przez daną osobę kredyty w jeden i zmniejsza wysokość rat. Wiadomo, wtedy okres spłaty się wydłuża, ale wiemy, że mamy na głowie tylko jeden kredyt do spłacenia, a nie kilka. Są dwa rodzaje takiego kredytu. Jeden wiąże się z hipoteką, czyli zabezpieczeniem banku jest nasze mieszkanie lub domu. W wypadku, gdy nie jesteśmy posiadaczami żadnej nieruchomości, zaciągamy konsolidacyjny kredyt gotówkowy, z tym że jego oprocentowanie jest wyższe.

Czasem taki kredyt konsolidacyjny jest jedynym ratunkiem dla osób, które wpadły w pętle pożyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Komentarz do “Kto oferuje kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych”