Gdzie wezmę kredyt na spłatę zadłużenia

Zadłużenie Polaków rośnie w alarmującym tempie i nie widać żadnych sygnałów żeby ta tendencja miała się odwrócić.Po pierwszym zachłyśnięciu się kredytami hipotecznymi, kartami kredytowymi oraz zakupami na raty zero procent przyszedł czas na to żeby spłacać regularnie swoje zobowiązania. Jednak teraz poszukiwane są często inne kredyty niż te które wymieniłem wcześniej. Chodzi mianowicie o takie coś jak kredyty na spłatę zadłużenia, które narosło w ostatnich miesiącach lub nawet w ostatnich latach.

Kredyty na spłatę zadłużenia określa się najczęściej jako kredyty konsolidacyjne i jeśli jesteśmy czyści w bankowej informacji kredytowej czyli w bik to niejeden bank z chęcią nam takiego kredytu udzieli. Inaczej oczywiście ma się sprawa w przypadku tych, którzy są tak pozadłużani, że narobili zaległości w płaceniu rat i zostali wpisani negatywnie do BIK. Dla tych osób raczej nie ma żadnej oferty ze strony banków ponieważ one zawsze kierują się tą swoją kartoteką i od razu weryfikują klienta w BIK-u.

Tutaj możemy liczyć tylko na instytucje pozabankowe i to takie, które dysponują dużym kapitałem i są w stanie pożyczać duże sumy pieniędzy. Unikajmy raczej jakiś niesprawdzonych i nie zweryfikowanych firm, które podsuwają nam pod nos umowy poparte zastawem naszego mieszkania bo tacy zawsze muszą zarobić, a często zdarza się, że tak konstruują umowy żeby człowiek stracił swój zastaw za najmniejsze nawet opóźnienie w spłacie raty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*