Pożyczki społecznościowe – chwilówki przez internet

Pożyczki społecznościowe oferowane w internecie stają się od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne. Są one rzeczywiście alternatywą dla znanych dotąd tradycyjnych pożyczek bankowych w gotówce. W sytuacji kiedy każdy bank, czy też jakaś popularna inna instytucja finansowa nie chce już pożyczyć nam więcej pieniędzy, możemy jeszcze zwrócić się o pomoc do osoby czy grupy osób prywatnych. W Polsce działają serwisy, które pośredniczą w transakcjach między osobami prywatnymi. Można pożyczyć pieniądze komuś, albo też zapożyczyć się u innej osoby. Niekiedy oprocentowanie jest niezwykle kuszące, wszystko zależy od umowy między stronami.

Polacy nadal podchodzą do pożyczek społecznościowych, mimo rosnącego zainteresowania, z dystansem. Jeśli spojrzymy na naszych sąsiadów – Anglików, którzy jako pierwsi zaczęli wykorzystywać tzw. social lending, można stwierdzić, że nie dogonimy ich w tej kwestii przez kolejnych kilka czy kilkanaście lat. Mimo gwarancji bezpieczeństwa przez serwisy i tak podchodzimy do pożyczek prywatnych z pewną dozą niepewności, doszukujemy się oszustwa, pożyczamy w ten sposób pieniądze tylko w ostateczności, a szkoda.

W ostatnich dniach miała miejsce wyjątkowa aukcja, bowiem opiewała na znaczną sumę pieniędzy. 20-latek pożyczył w ciągu godziny 61 tys. zł, które przeznaczy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Serwisem pośredniczącym w transakcji był jeden z największych w naszym kraju – kokos.pl. Pożyczka społecznościowe jest znacznie szybszym i tańszym sposobem na pozyskanie gotówki aniżeli kredyt inwestycyjny. Oprocentowanie w owej aukcji uplasowało się na poziomie 18%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*