Jaka jest specjalna pożyczka na wyprawkę szkolną

Już w przyszłym tygodniu dzieci znowu pójdą do szkoły. Z tego faktu z pewnością nie cieszą się maluchy, które kochają przecież letnie leniuchowanie i czas spędzany poza szkołą, jak i rodzice, którzy ponownie będą musieli wydać pieniądze na wyprawkę dla swojego dziecka. Z uwagi na fakt, że nauczyciele mają prawo do zmian książek co roku rodzicom nie pozostaje nic innego jak kupowanie nowych podręczników. Są tacy, którzy odkładają co miesiąc jakąś kwotę na wyprawkę do szkoły w roku następnym. Wielu Polaków jednakże nie stać na taki luksus , bo chcą oszczędności przeznaczają na kolonie czy upragniony obóz dla dziecka. Tym samym na wyprawkę do szkoły muszą pieniądze pożyczyć z banku. Na szkolną wyprawkę w tym roku rodzice wydadzą ponad 500 zł. W kwocie tej mieszczą się podręczniki, zeszyty, kredki i inne przybory szkolne, plecak oraz mundurek.

Dla banków każda pora jest dobra, jeśli tylko mogą na jakimś wydarzeniu z nią związanym zarobić. Dlatego wcześniej cieszyły się z nadchodzących wakacji, bo wiele osób decydowało się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego z myślą o przyszłym urlopie. Teraz natomiast cieszą się, że niedługo już wrzesień i przyciągają rodziców do swoich oddziałów promocyjnymi kredytami gotówkowymi, które mogą oni przeznaczyć chociażby na wyprawkę szkolną dla swojej pociechy. Bank Pekao oferuje swoim klientom oprocentowanie kredytu gotówkowego niższe o 1/4 oraz brak prowizji. Mimo tego wabika warto spojrzeć na tabelę oprocentowania, z której jasno wynika, że mimo niższych kosztów wynosi ono nadal sporo, bo 16%. Warto tym samym przed podjęciem decyzji spojrzeć na coś jeszcze prócz wielkich billboardów czy haseł reklamowych, zapoznać się z zestawieniem, rankingiem kredytów gotówkowych.

Z niego to bowiem jasno wynika, że najkorzystniej zaciągnąć kredyt gotówkowy w Polbanku, gdzie oprocentowanie nominalne jest równe 11,0% (rzeczywiste wynosi 19,02%). Pozostałe koszty, które trzeba ponieść to prowizja w wysokości 3%. Nieco drożej jest w Lukas Banku, gdzie oprocentowanie rzeczywiste pożyczki wynosi 23%, a bank pobiera prowizję w wysokości 2% w przypadku nowych klientów i 1% – kiedy o kredyt gotówkowy ubiegają się stali klienci banku. Na trzecim miejscu uplasował się Eurobank z oprocentowaniem 23,6%. Dalej Getin Noble Bank oraz PKO BP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*