Ferratum Bank – opinie o pożyczkach w tej multi spółce i firmach partnerskich.

Ferratum Bank to międzynarodowa spółka zajmująca się udzielaniem pożyczek online. Zarejestrowana jest na Malcie i poniekąd dlatego może w nazwie używać określenia “Bank”, a to dlatego, że tamtejszy odpowiednik naszej Komisji Nadzoru Finansowego udzielił jej zgody na uzyskanie licencji bankowej. Tym samym w ramach prawa europejskiego, może się taką nazwą posługiwać w całej Unii Europejskiej, a zatem także i w Polsce.

U nas raczej tak łatwo by się nie dało uzyskać takiej licencji bankowej, ale obowiązują nas porozumienia w ramach Unii Europejskiej.

Ferratum oferuje na polskim rynku swoje pożyczki pod kilkoma mniej lub bardziej znanymi markami. Na przykład Ekspres Kasa, Kasa Tak itp. Na naszym rynku chwilówek online funkcjonują także pośrednicy tacy jak Strefa Finansów S.A., która to spółka jest posiadaczem marki Ofin.

FerratumJakie to ma znaczenie? Otóż olbrzymie w kwestii oferowanej pod tymi markami pierwszej darmowej pożyczki. Praktycznie wszystkie z wymienionych, włącznie z samą platformą Ferratum, oferują pierwszą pożyczkę za darmo. Jeśli zostanie spłacona w terminie, to rzeczywiście jest za darmo, bez opłat i odsetek, ale pod warunkiem, że rzeczywiście jest pierwszą naszą pożyczką w Ferratum. Jeżeli skorzystaliśmy już kiedyś z pożyczki w jednej z wymienionych firm lub innych marek należących do Ferratum Banku, to w kolejnej już nie przysługuje nam pierwsza pożyczka za darmo i zostaną nam naliczone normalne odsetki i opłaty jak dla zwykłej pożyczki. Dotyczy to również pośredników, bo na przykład wprawdzie Ofin należy do innej spółki, ale finalnie pożyczki udziela nam Ferratum Bank.

Jest to prawdopodobnie celowy zabieg, przy czym Ferratum nie jest może jeszcze tak skrajnie podstępne jak inne firmy. Praktycznie na wszystkich stronach pochodnych firm, jest wyraźnie zaznaczone logo Ferratum Banku. Na stronie Ofin może trudno się zorientować, bo jest podana inna spółka, ale informacje o Ferratum również tam się pojawiają. W przypadku firmy NetCredti, która jest również posiadaczem InCredit trzeba się trochę naszukać, żeby się zorientować, że to ta sama firma. Podobnie w przypadku ostatnio reklamowanego w telewizji Filarum, które należy do spółki Rapid Finance Poslka Sp. z o. o.. Do spółki tej należy również na przykład marka SohoCredit.

Tak to niestety wygląda, że trzeba sprawdzać od kogo się pożycza, jeśli chcemy wziąć pierwszą pożyczkę za darmo. Ferratum przynajmniej nie ukrywa się szczególnie, ale jak ktoś nie wie o tym fakcie, to może się niemiło zdziwić.

Abstrahując od bardzo wysokich kosztów pożyczek poza promocją w tego typu firmach, z pierwszej pożyczki za darmo można skorzystać, gdy potrzebna nam drobna kwota na 30 dni i wiemy, że na pewno będziemy mieli pieniądze na jej spłacenie w terminie. W innym wypadku, będzie nas sporo kosztowała taka niespłacona pożyczka i oczywiście trzeba uważać i zwracać uwagę na to od jakiej właściwie firmy pożyczamy pieniądze i czy na pewno robimy to pierwszy raz.

Źródła:

  • (1) ferratum.pl – Ferratum Bank
  • (2) antyhaczyk.blgospot.com – “Ferratum Bank – opinie o pożyczkach online w tej firmie” – Antyhaczyk
  • (3) ofin.pl – Ofin
  • (4) ekspreskasa.pl – Ekspres Kasa
  • (5) prnews.pl – “Ferratum Bank rozpoczyna działalność w Polsce” – PRnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*