Jak znaleźć pozabankowe pożyczki bez zdolności kredytowej

Sierpień 24, 2010

Kilka dni temu weszła w życie tak zwana rekomendacja T nakazująca bankom wprowadzenie wielu istotnych zmian w sposobie udzielania kredytów i pożyczek. Głównym jej celem ma być ochrona kredytobiorców przed nadmiernym zadłużaniem się. Jednak czy faktycznie założony cel może zostać osiągnięty ?Nie od dziś wiadomo, że wpadnięcie w spiralę zadłużenia jest bardzo łatwe i szczególnie w ostatnich czasach zaczyna ten problem dotykać coraz większej ilości osób. Najczęstszym problemem jest życie ponad stan lub przy tym utrata stałego zatrudnienia. Wtedy to zaczyna brakować pieniędzy na regulowanie bieżących zobowiązań i konieczne staje się ich pożyczenie, aby łatać dziury w budżecie. Właśnie tą metodą większość stara się spłacać raty czerpiąc finanse z nowo zaciąganych kredytów.

Teraz jednak proces ten ma być zastopowany dzięki wspomnianej rekomendacji, która przed przyznaniem pożyczki wymaga dokładnego sprawdzenia zdolności potencjalnego klienta. Prawodawca nie uwzględnił jednak popularności alternatywnych źródeł – instytucji pozabankowych, które nie muszą się stosować do nowych reguł. W ten sposób bez problemu będzie można wziąć pożyczkę bez zdolności kredytowej. Niestety będzie ona dużo droższa niż bankowa, ale za to dostępna. Może to bez wątpienia doprowadzić do jeszcze większych kłopotów finansowych nieodpowiedzialnych i zdesperowanych pożyczkobiorców.


Tagi:
Kategoria: Kto pomaga innym spłacać długi

« | »

Opinie9 komentarzy

 

  Marcin

  Luty 21st, 2011 at 09:48    


  potrzebuje szybko porzyczyć 5000zł : [email protected]

  Odpowiedz

  ANNA

  Marzec 24th, 2011 at 16:02    


  Pilnie potrzebuję pożyczyć 5000zł [email protected]

  Odpowiedz

  darek

  Marzec 28th, 2011 at 09:57    


  Witam-potrzebuje pożyczki 10000 na jak najdłuższy okres czasu by
  > rata
  > była niska,mam złą historie kredytową w bik ,czy mogę starać
  się
  o
  > kredyt-sprawa bardzo pilna zależy mi na czasie i dyskrecji,mam
  stałą
  > prace ,nie mam zabezpieczenia hipotecznego ani
  poręczyciela i nie wysyłam pieniędzy przed uzyskaniem kredytu ponieważ
  naciągnięto mnie już kilka razy-pozdrawiam Darek
  [email protected]

  Odpowiedz

  Jarek

  Marzec 28th, 2011 at 14:56    


  Pilnie potrzebuje 4000 na krótki okres : [email protected]

  Odpowiedz

  Karolina

  Kwiecień 13th, 2011 at 09:48    


  Witam, pilnie potrzebuje pożyczki w wysokości 4000zł – niestety moje historia kredytowa nie jest zbyt ciekawa. nie mam poręczyciela i nie wyślę pieniędzy przed załatwieniem wszystkiec formalności. jedna taka firma oszukała mnie. mieszkam u rodziny i mam stałą pracę, więc nie będę miałą problemu ze spłątą. proszę o propozycję na maila. dziękuje : [email protected]

  Odpowiedz

  Anna

  Lipiec 13th, 2011 at 10:47    


  Potrzebuję pilnie pożyczkę w kwocie 12000 zł na spłatę kredytu, ponieważ Bank wypowiedział mi umowę z powodu nie spłacania. Teraz mam stałą pracę i stały dochód i jestem w stanie spłacać dług w równych miesięcznych ratach. Proszę o pomoc.

  Odpowiedz

  EWELINA

  Lipiec 18th, 2011 at 13:10    


  pilnie potrzebuje pożyczki w kwocie 25 000 zł na możliwie długi okres ze spłatą miesięczną.

  Odpowiedz

  beata

  Październik 23rd, 2011 at 13:59    


  Witam potrzebuję na dziś 5000zł proszę o pomoc [email protected]

  Odpowiedz

  Rozważny

  Czerwiec 14th, 2012 at 11:50    


  Moim zdaniem, jeśli ktoś nie ma zdolności kredytowej, jak sama nazwa wskazuje, nie powinien brać kredytów ani pożyczek ani nie pożyczać w ogóle niczego. Przecież wiadomo, że jeśli kogoś nie stać, to znaczy, że nie może mieć danej rzeczy. A ludzie są po prostu bezmyślni, bo zadłużają się nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.

  Odpowiedz

Wpisz opinię

*